خواص سبزیجات

فواید سلامتی شوید

شوید یک گیاه معطر است که از آن برای معطر کردن ماست و هم چنین طعم دار کردن غذا استفاده می شود اما جالب است بدانید شوید یک گیاه فوق العاده با خواص درمانی متنوع است که در آرامش بخشی و رفع بیماری های معده نیز تاثیر گذار است.
استفاده از شوید برای محافظت از سلامت استخوان ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی اهمیت دارد؛ عصاره شوید، اثرات آرام بخش و خواب آور خاصی دارند به همین دلیل است که استفاده از شوید به افراد کمک می کند تا خواب شبانه خوبی دارا باشند.
شوید به خودی خود نوعی اشتها آور محسوب می شود و کاربردهای خیلی زیادی در آشپزی دارد، روغن های ضروری یا عصاره ای که در شوید وجود دارد، ترشح صفرا و شیره های گوارشی را تحریک و فعال می کنند، روغن ها یا عصاره شوید به حرکت بهتر روده کمک می کنند، نقش مؤثری در راحتی فرآیند دفع دارند و یبوست را هم رفع می کنند، روغن های ضروری یا عصاره ای که در گیاهان دارویی وجود دارند، دارای خواص منحصر به فرد و قدرتمندی هستند.

فلاونوئیدها و ویتامین B موجود در عصاره شوید، ترشح آنزیم ها و هورمون هایی را تحریک می کنند که اثرات آرام بخش و خواب آور خاصی دارند به همین دلیل است که استفاده از شوید به افراد کمک می کند تا خواب شبانه خوبی دارا باشند، کلسیمی که در شوید وجود دارد، اهمیت این گیاه را بیشتر می کند.

همچنین بخوانید :
عکس های لخت کردن دختران توسط مردان بدون سانسور / برهنه شدن زنان
استفاده از شوید برای محافظت از سلامت استخوان ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی اهمیت زیادی دارد، شوید می تواند به کاهش نوسانات لیپید های سرم و سطح انسولین در دیابت تحریک شده به واسطه کورتیکواستروئید کمک کند، در کنار این ویژگی خاص، شوید به عنوان نوعی ماده ضد نفخ نیز شناخته می شود.

شوید می تواند به پیشگیری از شکل گیری گاز و نفخ بیش از حد کمک کند، نفخ و گاز اضافی فقط باعث آزار فرد در محیط های عمومی نمی شود چون اگر شکل گیری آن ادامه پیدا کند، می تواند برای اندام های ظریف بدن مثل قفسه سینه مضر باشد.

خاصیت ضد نفخ شوید، گازها را مجبور می کند که از طریق دستگاه گوارش به سمت پایین حرکت کنند و این امکان را فراهم می کند که گازهای اضافی راحت تر از بدن خارج شوند، شوید، خاصیت ضد میکروبی هم دارد و از برخی عفونت های میکروبی در سراسر بدن جلوگیری می کند.

شوید این توانایی را دارد که هم از شکل گیری عفونت میکروبی در ارگان های مختلف پیشگیری کند و هم از عفونت های بالقوه ای که ممکن است در زخم ها یا بریدگی های کوچک روی پوست به وجود بیایند.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-08-25 15:44:04

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + پانزده =

7 + 2 =

بستن