گیاهان دارویی

حتما اسپای خانگی را تجربه کنید

بسیاری از گیاهان دارویی علاوه بر آنکه به صورت خوراکی از سوی درمانگران تجویز می‌شوند به شیوه موضعی و عمومی نیز تاثیرات درمانی فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی در افزایش میزان سلامت و قوای عمومی بدن دارند. استفاده موضعی از کرم‌ها و مرهم‌های گیاهی، بهره‌گیری از بخورهای گیاهی و همین طور حمام کردن با اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهان دارویی شفابخش از دیگر شیوه‌هایی است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و تسکین بسیاری از فشارهای روحی و عصبی از سوی درمانگران به مخاطبان‌شان عرضه می‌شود.

اسپای آویشن

ویژه سرماخورده‌ها

استنشاق بخور آویشن و نوشیدن دمنوش این گیاه معطر به صورت توامان می‌تواند یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا و گلودردهای شایع در فصل پاییز باشد. از آنجا که بخور آویشن بهترین روش برای درمان دردهای سینوسی و سردردهای ناشی از سرماخوردگی است، می‌توانید از اسپای خانگی جوشانده یا اسانس آویشن برای این منظور نیز استفاده کنید. برای این منظور کافی است 2 لیوان از جوشانده صاف شده آویشن یا 5 قطره از اسانس آویشن را که به صورت صنعتی تهیه می‌شود و در داروخانه‌ها نیز موجود است در آب نیمه‌ولرم بریزید و 20 دقیقه درون این آب دراز بکشید و از بخور متساعد شده از وان استشمام کنید. دراز کشیدن در این بخور علاوه بر درمان و پیشگیری از سرماخوردگی به از بین رفتن اسپاسم‌های عضلانی و تسکین التهاب‌های دستگاه تنفسی کمک می‌کند.

میوه را بجوشانید و پس از جوشانیدن آن را صاف کرده و در حمام استفاده کنید. اگر عصاره صنعتی پرتقال را در داروخانه‌ها پیدا نکردید می‌توانید با جوشاندن خلال پوست پرتقال این عصاره را تهیه کنید.

اسپای سنبل‌الطیب

بهبود کیفیت و عمق خواب

یکی از ساده‌ترین شیوه‌های افزایش آرامش و تسکین اعصاب در خانه بدون وابستگی از داروهای شیمیایی اسپای سنبل‌الطیب است. این گیاه ویژگی‌های عجیبی دارد که یکی از شاخص‌ترین آنها عطر خوش و خاصیت آرامش‌بخشی آن است. بسیاری از درمانگران مصرف خوراکی و موضعی این گیاه را بهترین روش برای کنترل تنش و استرس‌های ناشی از کار روزمره می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان و متخصصان طبیعی استفاده از عصاره و اسانس این گیاه در وان حمام و دراز کشیدن در آن به مدت نیم ساعت تاثیر زیادی در ریلکسی و آرامش عضلات بدن، از بین رفتن تنش‌ها و آرامش اعصاب دارد. استحمام با عصاره این گیاه پیش از ساعات خواب در برطرف کردن بی‌خوابی، اختلالات ناشی از بی‌خوابی و داشتن خوابی عمیق و آرام موثر است. برای آماده کردن مقدمات این اسپای خانگی می‌توانید مقداری از این گیاه را دم کرده و پس از صاف کردن جوشانده آن را به وان حمام اضافه کنید و از اثرات آرامش‌بخش آن بهره ببرید. حتی می‌توانید از اسانس یا عصاره آن که به صورت صنعتی تولید می‌شود، استفاده کنید.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-05-02 18:01:41

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =

5 + 1 =

بستن