گیاهان دارویی

حتما اسپای خانگی را تجربه کنید

بسیاری از گیاهان دارویی علاوه بر آنکه به صورت خوراکی از سوی درمانگران تجویز می‌شوند به شیوه موضعی و عمومی نیز تاثیرات درمانی فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی در افزایش میزان سلامت و قوای عمومی بدن دارند. استفاده موضعی از کرم‌ها و مرهم‌های گیاهی، بهره‌گیری از بخورهای گیاهی و همین طور حمام کردن با اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهان دارویی شفابخش از دیگر شیوه‌هایی است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و تسکین بسیاری از فشارهای روحی و عصبی از سوی درمانگران به مخاطبان‌شان عرضه می‌شود.

اسپای آویشن

ویژه سرماخورده‌ها

استنشاق بخور آویشن و نوشیدن دمنوش این گیاه معطر به صورت توامان می‌تواند یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای درمان سرماخوردگی، آنفلوآنزا و گلودردهای شایع در فصل پاییز باشد. از آنجا که بخور آویشن بهترین روش برای درمان دردهای سینوسی و سردردهای ناشی از سرماخوردگی است، می‌توانید از اسپای خانگی جوشانده یا اسانس آویشن برای این منظور نیز استفاده کنید. برای این منظور کافی است 2 لیوان از جوشانده صاف شده آویشن یا 5 قطره از اسانس آویشن را که به صورت صنعتی تهیه می‌شود و در داروخانه‌ها نیز موجود است در آب نیمه‌ولرم بریزید و 20 دقیقه درون این آب دراز بکشید و از بخور متساعد شده از وان استشمام کنید. دراز کشیدن در این بخور علاوه بر درمان و پیشگیری از سرماخوردگی به از بین رفتن اسپاسم‌های عضلانی و تسکین التهاب‌های دستگاه تنفسی کمک می‌کند.

میوه را بجوشانید و پس از جوشانیدن آن را صاف کرده و در حمام استفاده کنید. اگر عصاره صنعتی پرتقال را در داروخانه‌ها پیدا نکردید می‌توانید با جوشاندن خلال پوست پرتقال این عصاره را تهیه کنید.

اسپای سنبل‌الطیب

بهبود کیفیت و عمق خواب

یکی از ساده‌ترین شیوه‌های افزایش آرامش و تسکین اعصاب در خانه بدون وابستگی از داروهای شیمیایی اسپای سنبل‌الطیب است. این گیاه ویژگی‌های عجیبی دارد که یکی از شاخص‌ترین آنها عطر خوش و خاصیت آرامش‌بخشی آن است. بسیاری از درمانگران مصرف خوراکی و موضعی این گیاه را بهترین روش برای کنترل تنش و استرس‌های ناشی از کار روزمره می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان و متخصصان طبیعی استفاده از عصاره و اسانس این گیاه در وان حمام و دراز کشیدن در آن به مدت نیم ساعت تاثیر زیادی در ریلکسی و آرامش عضلات بدن، از بین رفتن تنش‌ها و آرامش اعصاب دارد. استحمام با عصاره این گیاه پیش از ساعات خواب در برطرف کردن بی‌خوابی، اختلالات ناشی از بی‌خوابی و داشتن خوابی عمیق و آرام موثر است. برای آماده کردن مقدمات این اسپای خانگی می‌توانید مقداری از این گیاه را دم کرده و پس از صاف کردن جوشانده آن را به وان حمام اضافه کنید و از اثرات آرامش‌بخش آن بهره ببرید. حتی می‌توانید از اسانس یا عصاره آن که به صورت صنعتی تولید می‌شود، استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 − = 35

بستن