خواص سبزیجات

جوانه کلم بروکلی بخورید تا لاغر شوید

جوانه کلم بروکلی بخورید تا لاغر شوید

کلم ها انواع مختلفی دارند و مواد استفاده آنها بسیار متفاوت است اگر شما هم از علاقه مندان به کلم ها هستید و می خواهید در رژیم غذایی خود این سبزی را جای دهید ما به شما جوانه کلم بروکلی را پیشنهاد می دهیم که تاثیر زیادی بر لاغری دارد.

خواص میوه ها و سبزیجات بسیار فراوان است و صحبت کردن راجع به آن ها نیازمند زمان بسیاری است. ما در این بخش سعی می کنیم مهم ترین و بهترین خواص میوه ها و سبزیجات را برای شما نام ببریم. یکی از مفیدترین سبزیجات کلم ها هستند که ما امروز می خواهیم درباره خواص جوانه کلم بروکلی به ویژه برای لاغری صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

جوانه کلم بروکلی

ترکیب موجود در جوانه کلم بروکلی موجب کاهش تاثیر رژیم غذایی پرچرب شده و از اضافه وزن پیشگیری می کند.

مطالعه جدید محققان دانشگاه کانازاوا ژاپن نشان داد موش های تغذیه شده با رژیم غذایی پرچرب که به آن مکملسولفورافان، ماده شیمیایی یافت شده در جوانه کلم بروکلی، افزوده شده بود دچار اضافه وزن نشدند. این یافته ها می تواند شیوه ای جدید برای درمان کاهش وزن باشد.

محققان پی بردند موش های تغذیه شده با سولفورافان همراه با رژیم غذایی پرچرب در مقایسه با موش های دارای رژیم غذایی مشابه بدون افزودن مکمل سولفورافان، ۱۵ درصد کمتر دچار اضافه وزن و ۲۰ درصد کمتر دارای چربی دور شکم و کمر شدند و دارای میزان گلوکز خون کمتری هم بودند.

تحقیق نشان داد سولفورافان منجر به صرف انرژی بیشتر و چربی سوزی بیشتری می شود درحالیکه به توازن میزان باکتریهای خوب در روده هم کمک می کند.

دفع ماده سمی بنزن از بدن با جوانه کلم بروکلی

یکی از مهمترین مواد سرطان زا و تحریک کننده ریه که امروزه توسط آلاینده ها ایجاد می شود،ماده بنزن است، این ماده سمی عامل سرطان و مرگ و میر بسیاری از افراد است،برای دفع آن از بدن جوانه کلم بروکلی بهترین گزینه است

– پژوهش های محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نشان می دهد که مصرف روزانه جوانه کلم بروکلی باعث دفع ماده سمی بنزن می شود.

در این تحقیقات ۳۰۰ مرد و زن که ساکن یکی از آلوده ترین شهرهای چین بودند، شرکت کرده اند.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه جوانه کلم بروکلی منجر به دفع بنزن وارد شده به بدن می شود. بنزن یکی از مهمترین مواد سرطان زا و تحریک کننده ریه است.

جوانه کلم بروکلی دارای یک ترکیب گیاهی به نام سولفورافن است که خواص ضد سرطانی دارد.

آلودگی هوا مهمترین دغدغه بهداشت عمومی در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته است که حل آن نیازمند استراتژی های زیر ساختی است. علاوه بر این افراد باید با راهکارهای مختلف در مقابل این معضل اجتماعی و فراگیر از خود محافظت کنند.

جوانه کلم بروکلی، گیاه ۳ تا ۴ روزه کلم بروکلی است که شبیه جوانه یونجه است اما طعمی شبیه به تربچه دارد.

کلم بروکلی، یک غذای کامل

کلم بروکلی دارای یک ماده ای به نام «سولفورافان» است که این ماده از رشد و تکثیر سلول های سرطانی به میزان چشمگیری جلوگیری می کند؛ همچنین برای درمان سرطان های سینه و معده داروی بسیار مناسی است. بروکلی یک آنتی اکسیدان قوی است که سرشار از ویتامین های A و C و K است؛ در نتیجه برای بیماری های التهابی مثل سرماخوردگی، خوراکی مناسبی است. در کنار ویتامین ها و فیبر ها، بروکلی سرشار از پروتئین گیاهی است؛ در نتیجه از این خوراکی خوشمزه، می توان به عنوان یک مکمل کامل غذایی هم استفاده کرد.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-09-04 02:01:55

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81 − 77 =

بستن