خواص میوه ها

توت فرنگی و این ارزش تغذیه ای

هنگام تهیه توت فرنگی سعی کنید قرمزترین آن ها را انتخاب کنید و این میوه پرخاصیت دقت کافی را به خرج دهید این میوه خاصیت های مفید بی شماری برای سلامتی ما دارد در ادامه به ارزش تغذیه ای آن اشاره خواهیم کرد

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی با بیان اینکه توت فرنگی هر چه قرمزتر باشد خاصیت آنتی اکسیدانی بیشتری دارد، گفت: به همین دلیل به افراد توصیه می شود توت فرنگی های قرمزتر را مصرف کنند.
دکتر کوروش جعفریان درباره خواص مصرف توت فرنگی، افزود: توت منبع غنی از فیبر، ویتامین C و اسید فولیک است که ویتامین C موجود در آن موجب افزایش جذب آهن می شود اما به عنوان منبع غنی از آهن نیست.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی، افزود: توت یک میوه با خواص فراوان است که مصرف آن موجب تولید انرژی اضافی در فرد نمی شود برای مثال مصرف روزانه هشت عدد توت در روز ۵۰ کیلو گرم انرژی تولید می کند.

وی با بیان اینکه به افراد توصیه می شود توت فرنگی های قرمز تر را مورد استفاده قرار دهند، یادآور شد: هر چه توت قرمزتر باشد نشان دهنده میزان رنگدانه بیشتر و در نتیجه بالا بودن آنتی اکسیدان آن است.

همچنین در ادامه یادآور شد: انار نخستین و توت دومین میوه منبع آنتی اکسیدان ها هستند که مصرف آن از تشکیل رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن